Historie Inka

V roce 1910 založila společnost Henryk Franck i Synowie továrnu Fabryka Środków Kawowych S.A. ve Skawině a o rok později v ní zahájila výrobu obilné kávy. Značky původem ze Skawiny, jako např. Enrilo, Kawa Kneippa, Francka, Kawa Figowa Webera nebo Abisynki, byly všeobecně známé v předválečném Polsku a jejich popularitu bylo možné srovnat s popularitou… Inky.

V roce 1971, kdy polští vědci navrhli recepturu rozpustné obilné kávy Inka, nikdo nepřipouštěl, že se stane až tak populární. Znají ji všichni napříč generacemi. Tato jemná obilná káva, 100 % jejíhož složení tvoří přírodní ingredience, si nejenže získala srdce spotřebitelů v Polsku, ale stala se uznávanou také v jiných zemích světa. Již téměř 45 let zůstává její složení i výrobní proces v nezměněné podobě. Jediné, co procházelo evolucí, je podoba balení…

timeline
1971
1990
1994
2000
2004
2008
V současné době
Pro zajištění snadnějšího používání využívají tyto internetové stránky soubory cookies (tzv. koláčky). Nastavení souborů cookies můžete spravovat prostřednictím vašeho internetového prohlížeče. Klikněte na „Souhlasím”, aby se tato informace dále nezobrazovala.

Souhlasím